MATHLETICS 22 HAZİRAN 2020 TURNUVA YÖNERGESİ

 1. Turnuva 22 Haziran 2020 saat 00.00’da başlar ve 23.59’da biter.

 2. Turnuvaya katılım ücretsizdir.

 3. Turnuva ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri olmak üzere üç kategoridedir. Her kategorideki öğrenciler kendi içinde değerlendirilecektir.

 4. Katılımcılar online olarak rastgele eşleşerek turnuvaya katılacaklar.

 5. Turnuvaya katılım için kayıt formunu 19 Haziran 2020 tarihine kadar doldurmak gereklidir.

 6. Turnuva katılımı için kayıt işlemlerinin ardından katılımcılara www.mathletics.eu web sitesinden giriş yapacakları kullanıcı adı ve şifreleri 20 Haziran 2020 tarihinde mail olarak gönderilecektir.

 7. Turnuva katılımcıları www.mathletics.eu web sitesine  kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak turnuvaya katılacaklardır.

 8. Turnuva katılımcıları 20-22 Haziran 2020 tarihleri arasında hesaplarından giriş yaparak deneme yapabilirler.

 9. Turnuva değerlendirmesinde doğru çözülen soru sayıları esas alınmaktadır. Yanlış çözümler değerlendirme dışıdır. 

 10. Turnuva sonuçları 23 Haziran 2020 tarihinde ilan edilecektir.

 11. Turnuva katılımcılarına dijital olarak katılım sertifikası verilecektir.

 12. Turnuvada her kategoride ilk 10 dereceye giren katılımcılara başarı sertifikaları dijital olarak verilecektir. Ayrıca her kategoride ilk 10 dereceye giren öğrenciye 2020-2021 eğitim öğretim yılında geçerli olmak üzere ücretsiz mathletics üyeliği verilecektir.

 13. Turnuvada her kategoride ilk üçe giren katılımcılar derece sertifikaları dijital olarak verilecektir. Ayrıca dereceye giren öğrencilere plaketler verilecektir. Plaketler öğrencilerin adreslerine gönderilecektir.

 14. Turnuvaya kayıt olan katılımcılar Mathletics ürününü 2 hafta boyunca ücretsiz kullanırlar.

Turnuva soruları matematik işlem kabiliyetini içermektedir. 60 saniye içerisinde katılımcı çözebildiği soruların cevabını yazar. Her cevaptan sonra enter tuşuna basmak gereklidir. Katılımcı turnuva günü istediği kadar oyuna katılabilir. Belirtilen saat aralığında katıldığı tüm oyunlardaki doğru cevap sayıları esas alınacaktır.